НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###"Оболонь" - "Кривбас" 1:2. Максимов відзначає повернення на Оболонь перемогою ###

Київ. Стадіон «Оболонь-Арена». 4 000 глядачів

Головний арбітр: Юрій Вакс (Сімферополь)
Асистенти: В`ячеслав Валуєв (Запоріжжя), Анатолій Свистун (Чернигів)

"Оболонь" - "Кривбас" 1:2

Голы: Валєєв 55 - Морозюк 37, Андрієнко 41

"Оболонь": Товт, Кутас, Лозінський, Яворський, Лень (Мірошніченко 46), Конюшенко, Трусевич (Комльонок 70), Валєєв, Котенко, Сібіряков, Онисько (Зарічнюк 89)

"Кривбас": Каніболоцький, Лисицький, Кіцута, Жданов, Максимов, Льопа (Даніловский 79), Федорчук, Морозюк, Бартуловіч (Сердюк 90+2), Андрієнко (Костишин 59), Варанков

Попередження: Котенко 20, Сібіряков 47 - Льопа 18, Федорчук 74

Для «Оболоні» «Кривбас» завжди був незручним суперником. Цю команду пивоварам не вдалося переграти жодного разу. Лише двічі киянам вдавалося зіграти внічию. В обох випадках «Оболонь» забивала першою, але втримати перевагу біло-зеленим не вдавалося. Неприємну традицію було підтримано і цього разу. «Кривбас» приїхав в Київ в якості аутсайдера і поразка фактично повністю б перекреслила сподівання команди зберегти прописку в Прем’єр-лізі. Втім підопічні Юрія Максимова з цим миритися не явно збиралися і в підсумку проявивши характер змогли вибороти таку важливу для себе перемогу. Цей успіх відносно зміцнив шанси «Кривбасу», але команда все ще посідає останнє місце в турнірній таблиці і для досягнення мети все ще потрібно не тільки перемагати у всіх матчах, але і сподіватися на те, що конкуренти будуть надалі тільки програвати.

Цікавий був матч і з точки зору протистояння «Оболоні» та її колишнього тренера Юрія Максимова. Напередодні цього матчу КДК ФФУ скасував рішення щодо виплати наставником «Кривбасу» киянам компенсації за одностороннє розірвання контракту. Втім як зазначив сам Юрій Максимов, це ніяким чином не стало для нього додатковим стимулюванням. Натомість він після матчу зазначив, що вдячний «Оболоні» за той час, що провів у команді.

Розглядаючи цей матч можна виділити ще один цікавий факт. 6 жовтня 2002 року «Кривбас» став першою командою, яку «Оболонь» приймала на своєму на стадіоні. Тоді пивоварам у вигляді виключення дозволили зіграти на своєму стадіоні, так як він тоді ще не був повністю готовим. Не було навіть роздягалень і футболісти перевдягалися поруч у середній школі №170. В тому сезоні кияни грали на НСК «Олімпійський», але через матч зі збірною Греції матч перенесли в інше місце, щоб краще підготувати газон до гри збірних.

Матч команди почали ніби з розвідки. До гольових моментів справа навіть не доходила. Але швидко придивившись до суперників гравці почали грати гостріше. На 15-й хвилині з вигідної позиції пробивав Морозюк, але його удар своєчасно заблокували захисники. «Оболонь» відповіла потужним ударом Ониська з-за меж штрафної, м’яч пройшов вище воріт. А за хвилину в центрі уваги знову опинився Мирозюк, Миколай зважився на удар з дальньої дистанції, постріл півзахисника вийшов напрочуд точним і Товт ледь зумів витягти м’яч з-під поперечки.

«Кривбасу» по ходу матчу вдавалося трохи більше контролювати м’яч і гра переважно проходила ближче до воріт господарів. Втім особливої переваги це гостям все ж не давало. «Оболонь» доволі швидко переходила від оборони до атаки і також змушували часто вступати Каніболоцького у гру. На 29-й хвилині після навісу зі штрафного з лівого флангу у виконанні Конюшенко Яворський головою переправляв м’яч у ворота, але удар прийшовся по центру і голкіпер без проблем ліквідував загрозу. Відразу ж гості змогли провести атаку у відповідь, яка завершилася призначенням штрафного удару біля кута карного майданчика. Бартуловіч зі стандарту пробив в дальній нижній кут, голкіпер невдало вибив м’яч перед собою, але «Кривбас» не зміг цим скористатися. Проте в наступного разу гості «Оболонь» вже не вибачили. Зі штрафного на 37-й хвилині Бартуловіч пробив прямо в Товта, Андрій знову відбив м’яч перед собою, першим на добиванні опинився Морозюк, який ударом впритул вивів свою команду вперед.

Майже відразу «Оболонь» могла відігратися, але Конюшенко зі штрафного пробив у стінку. Натомість «Кривбас» забив другий гол. Після подачі Льопою кутового м’яч потрапив на ніким не прикритого Андрієнко і той розстріляв порожні ворота.

В другому таймі гра спочатку дещо заспокоїлася, але інтрига знову з’явилася після того, як «Оболонь» скоротила розрив у рахунку. Після довгої передачі Сібірякова Валєєв опинився один перед Каніболоцьким та точним ударом низом пробив повз голкіпера в сітку воріт.

Після цього гра помітно заспокоїлася. При цьому «Кривбас» не сів в оборону, але став менш гостріше діяти в атаці. При цьому гості почали більше тримати м’яч і з успіхом переривали атаки пивоварів. Так продовжувалося більшу частину другого тайму. На 77-й хвилині знову виникла загроза біля воріт Каніболоцького. Цього разу Конюшенко знову пробивав зі штрафного, але голкіпер впевнено взяв м’яч. Матч підходив до завершення і реальних нагод зрівняти рахунок у киян не було. Натомість збільшити перевагу могли гості. Даніловський прорвався по правому флангу і віддав пас на Варанкова, якому залишалося з центра воротарського майданчика пробити по пустим воротам. Але форвард запустив м’яч над поперечкою. На останній хвилині у киян з’явилася остання надія зрівняти рахунок. Арбітр призначив штрафний в небезпечній близькості від воріт, але реалізувати його пивоварам не вдалося.

Головний тренер «Кривбасу» Юрій Максимов:

- Игра была интересной. Нам деваться уже некуда, и я попросил ребят как следует настроиться на эту игру. В первом тайме мы переиграли «Оболонь», а во втором при счете 2:0 в нашу пользу немного отошли назад и пропустили обидный гол. Но все равно смогли собраться и играть дальше.

- Матч с «Оболонью» был для вас особенным?

- Если бы от результата этой игры зависело останемся ли мы в Премьер-лиге… А так нам эта победа почти ничего не дала.

- Знали, чего ожидать от своего соперника?

- Не буду говорить за «Оболонь». У меня есть своя команда, за которую я отвечаю.

- Как вы оцениваете шансы «Кривбасса» остаться в Премьер-лиге?

- Шанс – это когда выигрываешь в лотерее. У нас есть еще три игры, будем стараться играть в футбол.

- Останутся ли в команде арендованные игроки, если «Кривбасс» вылетит в первую лигу?

- Это вопрос не ко мне, а к руководству клуба.

Головний тренер «Оболоні» Сергій Ковалець:

- Це гра. Рахунок на табло, напевне, по грі. Гравці зробили все, що змогли. Не можна сказати, що вони не хотіли перемогти. Команда хотіла грати і я за це їм подякував. Не вийшло досягти позитивного результату, але на це є свої причини. Думаю, все буде нормально.

- Чи принципово для вас було обіграти «Кривбас»?

- Будь який матч по своєму принциповий. Завжди хочеться вигравати.